trende

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır?

24.06.2021
4.173
Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır?

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır?

Yakın geçmişte ‘fazla’ marjinal görülen afro saç modelleri gün geçtikçe normalleşmeye ve popülerleşmeye başlıyor. Son zamanlarda saçlarında yeni bir hava yakalamak isteyen kadınların en çok tercih ettiği modellerden birisi de afro dalgası. Bunların yanında Afrika örgüsü, cornrows ya da twist gibi birçok model de ilgi duyanları bekliyor. Afro dalgası bakımı nasıl yapılır?

Bazıları ilgisini cesarete dönüştürüp mutlu sona ulaşırken bazıları da çeşitli önyargılar sebebiyle afro modellerine soğuk bakıyor. Başlıca önyargılardan birisi de temizlik ve bakımla ilgili yanlış düşünceler. Afrika örgüsü modellerinin neredeyse tamamı kolay temizleniyor ve bakımı da bir çırpıda yapılabilen türde. Biz de bu yazımızda sizi önyargılarınızdan kurtarmaya geldik!

Afro dalgası bakımı Afro dalgası bakımı

İlk Soru: Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Kişinin kendi saçı balık sırtını andıran bir örgü tekniği ile ince tutamlar halinde örülür. Sonrasında bu örgünün üzerine hazır dalgalı sentetik saçlar eklenir. Birkaç saat sürebilen uygulama sonlandırılır. İşlem sırasında hiçbir yapıştırıcı ya da ona benzer kimyasal içerikli ürün kullanılmaz. Tamamen doğal yollarla örülür ve alanında uzman kişilere saçınızı emanet ettiğiniz üzere kusursuz bir görünüm sağlar. 

 

Afro Dalgası Kaç Ay Kullanılır?

Bu sorunun cevabı hem siz hem de saçınızı emanet ettiğiniz kişilerde saklı! Öncelikle profesyonellerle çalışmanız gerektiğinden emin olun. Çünkü afro modellerinden hiçbiri yapımı kolay değildir ve güvenilir insanlar tarafından titizlikle yapılmalıdır. Doğru bir şekilde bu işlemi tamamladığınızı varsayarsak sonrası da sizin kullanım şeklinize bağlı. Yıkama, temizleme ya da günlük kullanım durumunuza göre yaklaşık 3 ay boyunca afro dalgasını en yüksek verimlilikle kullanabilirsiniz. Saçlarınızın uzama hızı da bu süreyi etkileyecektir.

 

Afro Dalgasından Sonra Yıkama ve Kurutma Nasıl Yapılır?

Afro dalgası bakımı için ilk önyargınızı burada kırıyoruz. Çünkü afro dalgası yaptırmak hayatınızdaki hiçbir şeyi değiştirmeyecek! Normalde saçlarınızı nasıl yıkıyorsanız yine aynı şekilde şampuanlama ve durulama yapabilirsiniz. Küçük bir fark belirtmemiz gerekirse de kremsiz ve mentollü erkek şampuanı kullanmanız gerekiyor. Zira saçlarınızın yapay saçlarla sıkı bir şekilde bağlı kalmasını engelleyebilir. Son olarak da durulama işlemini biraz uzun tutmanız yeterli. Eğer tam olarak durulamazsanız ve saçlarınız şampuanlı kalırsa doğal olarak kaşıntı yapabilir. Örnek bir program verecek olursak haftada 2 defa bol su ile saçlarınızı yıkamak afro dalgasını temiz ve verimli kullanmanız için yeter de artar bile. 

 

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?