trende

Afrika Örgüsü Nedir?

21.10.2021
1.954
Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsü kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişi tarafından çokça tercih edilen bir modeldir. Saçlarınıza zarar vermeden, mevcut saçlarınıza eklenen sentetik saçların örülmesiyle ortaya çıkar. Bu modelde dilediğiniz uzunluğu tercih edebilirsiniz. Son olarak ve en güzel kısmına geldik. Saçlarınıza yeni bir renk kazandırmak istiyor ama herhangi bir kimyasalla saçlarınızı yıpratmak istemiyorsanız, Afrika örgüsü tam size göre! Neon renkler de dahil olmak üzere tüm renkleri saçlarınıza entegre edebilir ve marjinal bir görünüm kazanabilirsiniz!

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Twist, Cornrows veya afro dalgası gibi seçenekler arasında en çok tercih edilen model klasik Afrika örgüsüdür. Bunun birçok sebebi vardır. İlk olarak kazandırdığı görünüm ışıl ışıl ve muazzamdır. Profesyonel kişiler tarafından yapıldığında uzun süre boyunca ilk günkü sağlamlığını ve güzelliğini korur. Zaten bir başka sebep de kullanım süresidir. Zira Afrika örgüsünü işin ehli olan kişilere yaptırdığınız taktirde 3 aya kadar kullanım ömrüne sahip olabilirsiniz.

Yapım aşaması ise saçlarınızın yıkanmasıyla başlar. Ardından hafif bir kurulama ile devam edilir ve ince taraklar aracılığıyla saçlarınız iyice taranır. Bu işlem sırasında saçlarınız bölümlere ayrılır. Ardından doğal saçlarınıza sentetik saçlar eklenerek örgü işlemine geçilir. Kullanım süresinin uzun olmasının bir avantaj olduğunu söylemiştik ancak şunu da belirtmeliyiz. Afrika örgüsü, yapımı da oldukça uzun süren bir modeldir. Kimi zaman örgünün tamamlanması için 2. gün de devam edilir. Ancak uygulama ense bölgesindeki saçlardan başladığı için örgü yarım kaldığında dışarı çıktığınızda herhangi bir kötü görünüm olmayacak, ilgi çekici bir görünüm kazanmaya devam edecektir.

Afrika Örgüsü Fiyatları Nedir?

Afrika örgüsünü profesyonel çalışanlarımıza yaptırmak isterseniz, ödemeniz gereken ortalama miktar 500-600 TL olacaktır. Elbette bu fiyat saç boyutunuza, miktara ve istediğiniz rötuşlara göre değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama fiyat bu şekilde olacak ve büyük farklar yaşanmayacaktır.

 

Önerilen Yazılar

Cornrows Afrika Örgüsü Nedir? https://www.kronoskuafor.com/cornrows/

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afro-dalgasi-bakimi-nasil-yapilir/

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afrika-orgusu-nedir-nasil-yapilir/

 

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?