trende

Cornrows Afrika Örgüsü

22.04.2021
2.955
Cornrows Afrika Örgüsü

Afrika örgüsü Cornrows ile Balıksırtı Modeline Farklı Bir Yorum Katın!

Balıksırtı örgüler tercih edenler için hem basit hem de şık gözüken Cornrows örgüsü modeli, Afrika örgüleri arasında kullanım süresi ve kolaylığıyla öne çıkar. Bu yönüyle, Afrika örgüsü Cornrows modeli; balıksırtı modeline farklılık katmak için güzel bir tercihtir. Ek saç ile kullanıldığı sürece rahatlıkla renklendirilebilir ve istenilen boyutlara getirilebilir. Saçın uzunluğuna ve seçilen boyuta bağlı olarak,4-5 hafta aralığında kullanılabilir. Cornrows için uzunluk her ne kadar 10 cm civarında olarak bilinse de sentetik saç yardımıyla daha kısa uzunluklarla da kullanımı mümkündür. Örgü için standart, kalın ve ince boyut tercih edilebilir.  İnce ve şık tasarımıyla saçlara zarar verdiğine dair bir söylenti olsa da bu yanlıştır ve aksine sentetik ve ısı şekillendiricilerden saçı az da olsa kurtararak doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Cornrows’un karmaşık zannedilen şeklinden ötürü yıkama zorluğu olacağından korkulabilir. Ancak şampuan ve suyun karıştırılması ve saçların hafifçe ovalanması yoluyla haftada iki kez, örgüleri açılmadan yıkanabilir. Kolayca temizlenir. Ayrıca saçların dökülmesine doğrudan neden olmaz ve bunun yanında ince ve sıkı örgüsüyle dökülen saçların etrafa dağılmasına engel olur.

Cornrows örgüsü basitçe, saçların iyice taranıp örgülerin yapılacağı kısımların belirlenmesiyle hazırlanır. Saçın tamamı tarandıktan sonra, örgünün yapılacağı ek saç kısımları tarak yardımıyla ayırılmalıdır. Daha rahat bir kullanıma sahip olabilmesi için örgü için ayrılan kısma bir miktar jöle uygulanır. Ardından Cornrows örgüleri ayrılan kısmı tekrar ayırarak sıkı ve ince bir şekilde örülmelidir. Cornrows’un sıkı olması kullanım süresi ve kolaylığı bakımından gereklidir. Örgüler bittikten sonra geri kalan saçlar da toplanarak örgü tamamlanabilir. Uzun süre saçıyla uğraşmak istemeyenler için idealdir. Yine Cornrows’un örgülerine bağlı olarak kirlenme süresini uzatabilir. Kapalı örgüsü sayesinde yağlı görünümden uzun süre kurtulabilirsiniz.  Kolay hazırlanışı ile birlikte çok şık ve uzun süreli bir Afrika örgüsüdür. Cornrows modelini, salonumuzda profesyonel ellerde gerçekleştirebilirsiniz.

cornrows cornrows cornrows cornrows

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/afro-dalgasi-nedir-nasil-yapilir/

instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?