trende

Afrika Örgüsü Saçlara Zarar Verir mi?

28.07.2021
1.985
Afrika Örgüsü Saçlara Zarar Verir mi?

Afrika Örgüsü Saçlara Zarar Verir mi?

Son zamanların en büyük sokak modalarından birisi Afrika örgüsü modelleri. Popülerliği arttıkça hakkına sorulan soruların sayısı da artıyor. En çok sorulanlardan birisi de “Afrika örgüsü saçlara zarar verir mi?”

Bu yazımızda kısaca Afrika örgüsü modellerinden kısaca bahsederek saçlarımıza ne gibi etkileri olduğunu anlatacağız.

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsü, yapımı zaman alan modellerden biri olmasına rağmen oldukça fazla tercih edilen modellerden birisidir. Mevcut saçlarınıza eklenen sentetik saçların örülmesiyle oluşturulan modelde istenen uzunluk tercih edilebilir. Bu sebeple kısa saçlı kişiler tarafından yoğunlukla tercih edilir. Üstelik saçlarınıza dilediğiniz rengi ekleyerek farklı ve marjinal bir görünüm kazanabilirsiniz.

Afrika Örgüsü İşleminden Önce ve Örgü Sırasında Neler Yapılır?

Örgü öncesi yapılacak ilk işlem detaylı bir temizlemedir. Saçlarınız bir güzel temizlenir ve özenle taranır. Sonrasında ise ince bir tarakla küçük küçük bölümlere ayrılır. Belirlediğiniz renkteki sentetik saçlar eklenerek örme işlemine geçilir. Saçlar ense kısmından itibaren eklenir ve örgünün tamamlanması uzun süren bir işlemdir. Bazen iki güne ayrılabilir. Ancak az önce de söylediğimiz gibi uzun yapım aşamasına rağmen en çok tercih edilen modellerden biridir.

Afrika Örgüsü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Örgümüzün tavsiye edilen kullanım süresi 3 aydır. Ancak bu durum elbette kullanım şekline ve saç bakım rutininize göre değişiklik gösterebilir. Dilediğinizde örgüler tekrar açılarak örülebilir, bu sayede kullanım sürenizi uzatabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Saçlarınıza Zarar Verir mi?

İşte geldik asıl soruya! Öncelikle saçlarınızı işinin ehli biri örmezse, zarar görme ve yıpranma ihtimali bulunur. Ayrıca aralıksız bir şekilde defalarca örgü yaptırmak da saç köklerinde yıpranmaya ve dökülmelere yol açabilir. Bu sebeple aralıklarla saçlarınızı dinlendirmekte fayda var. Bunun yanında ise birçok avantajı ve faydalı yanı da bulunmakta.

Örneğin, Afrika örgüsüne sahip olduğunuz sürece saçlarınıza maşa, düzleştirici, sprey, köpük vs. herhangi bir işlem uygulayamayacağınız için saçlarınız dinlenme fırsatı bulur. Kendini yeniler ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olur. Buna ek olarak, insanların saçı günlük rutin olarak belli bir miktar dökülmektedir. Sizin de saçınız doğal dökülmesini yaşayacaktır. Ancak örgüde kaldığı süre boyunca saçlarınızda ayrılamayacağı için örgü açıldığında büyük miktarda dökülmüş saçla karşılaşmak sizi korkutmasın. Çünkü buradaki saçlar bir süredir rutin olarak dökülen saçlardır.

Kısacası Afrika örgüsü modelleri saçlarınıza zarar vermeyeceği gibi direncinin artmasına ve yenilenmesine yardımcı olur!

 

Önerilen Yazılar

Rasta Nedir? Nasıl yapılır? https://www.kronoskuafor.com/rasta-nedir-nasil-yapilir/

Afro Dalgası Nedir? Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afro-dalgasi-nedir-nasil-yapilir/

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afrika-orgusu-nedir-nasil-yapilir/

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

Afrika Örgüsü Saçlara Zarar

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?