trende

Cornrows Nedir?

21.10.2021
1.245
Cornrows Nedir?

Cornrows Nedir?

Balıksırtı örgü tercih edenler için hem basit hem de şık gözüken Cornrows modeli, marjinal görünümüyle sevilen Afrika örgüleri arasında kullanım süresi ve kolaylığıyla öne çıkar. Bu yönüyle Cornrows modeli; balıksırtı modeline farklılık katmak için güzel bir tercihtir. Hiçbir kimyasalın kullanılmadığı bu örgüde dilediğiniz tüm renkleri saçınıza entegre edebilirsiniz! Zira ek saç ile kullanıldığı sürece rahatlıkla renklendirilebilir ve istenilen boyutlara getirilebilir.

Cornrows Nasıl Yapılır?

Cornrows, çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insanın severek yaptırdığı, oldukça revaçta olan bir modeldir. Örgünün yapımına başlarken saçlar temizlenir. Yıkama ve kurutma işleminin ardından iyice taranır. Ardından örgünün yapılacağı kısımlar ek saç kısımları belirlenir. Bu kısımlar tarak ile ayrılır.

Örgü için ayrılan kısımlara küçük miktarlarda jöle sürülür. Bunun sebebi ise daha rahat bir kullanım sunmaktır. Ardından cornrows örgüleri için belirlenen kısımlar sıkı ve ince bir şekilde örülmeye başlanır.

Bu şekilde bir örgü yaptırmak için kesinlikle tecrübeli ve profesyonel isimlerle çalışmalısınız. Örgüler bittikten sonra geriye kalan saçlar da toplanır. Ve sonundaa o hayalini kurduğunuz cornrows hazır!

Cornrows Saçlarınıza Zarar Verir mi?

Öncelikle saçlarınızı işinin ehli biri örmezse, zarar görme ve yıpranma ihtimali yüksektir. Ayrıca aralıksız bir şekilde defalarca örgü yaptırmak da saç köklerinde yıpranmaya ve dökülmelere yol açabilir. Bu sebeple aralıklarla saçlarınızı dinlendirmekte fayda var. Bunun yanında ise birçok avantajı ve faydası yanı da bulunmakta.

Örneğin; cornrowsa örgüsüne sahip olduğunuz sürece saçlarınıza maşa, düzleştirici, sprey, köpük vs. herhangi bir işlem uygulayamayacağınız için saçlarınız dinlenme fırsatı bulur. Kendini yeniler ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olur. Buna ek olarak, insanların saçı günlük rutin olarak belli bir miktar dökülmektedir. Sizin de saçınız doğal dökülmesini yaşayacaktır. Ancak örgüde kaldığı süre boyunca saçlarınızda ayrılamayacağı için örgü açıldığında büyük miktarda dökülmüş saçla karşılaşmak sizi korkutmasın. Çünkü buradaki saçlar bir süredir rutin olarak dökülen saçlardır.

Cornrows Fiyatları Ne Kadar?

Bu güzel modele sahip olmak için ödeyeceğiniz miktar saç yapınıza ve saçınızın uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse 150-300 TL gibi bir fiyata hayalini kurduğunuz bu güzel saça sahip olabilirsiniz!

Önerilen Yazılar

Afrika Örgüsü Modelleri Ne Kadar Süre Kullanılır? https://www.kronoskuafor.com/afrika-orgu-modelleri-ne-kadar-sure-kullanilir/

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afro-dalgasi-bakimi-nasil-yapilir/

Erkekler İçin Afrika Örgüsü Model Önerileri https://www.kronoskuafor.com/erkekler-icin-afrika-orgusu/

 

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?