trende

Afrika örgü modelleri ne kadar süre kullanılır?

24.06.2021
3.503
Afrika örgü modelleri ne kadar süre kullanılır?

Afrika örgü modelleri ne kadar süre kullanılır?

Son zamanlarda çevremizde sık sık görüyoruz Afrika örgüsü yaptıran insanları. Kadın erkek fark etmeden yaptırılan çeşitli Afrika örgüsü modelleri, adeta sokağın kimliğini oluşturuyor. Gün geçtikçe yaptıranın sayısı da ilgi duyanların sayısı kadar artıyor. Bu yazımızda kaç farklı Afrika örgü modeli olduğunu anlatmayacağız, zira bunun sayısını kimse bilmiyor olabilir

Sokakta en çok tercih edilen, en sevilen Afrika örgüleri ne kadar süre kullanılır sorusu, burada cevap bulacak.

Twist (Burgu) Örgü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Twist, jumbo (Kanekalon) ek saçlarla yapılır ve görüntü olarak burgu şeklindedir. Ek saçlar, saçlarınızın dibinden itibaren profesyonel bir şekilde eklenerek örgü tamamlanır. En çok tercih edilen örgü modellerinden biridir. Yapımı cornrowsa göre biraz daha uzun sürmektedir. Öyle ki yaklaşık 4 saat bizimle sohbet etmek durumunda kalırsınız 😊 Ancak emin olun ki bu bekleyişe değer.

Çünkü twist yaptırdığınız andan itibaren yaklaşık 3 ay boyunca kullanabilirsiniz. Tam 3 ay boyunca ‘hazırlıksız sabah’ ya da ‘saçım başım dağınık’ gibi klişelerden uzaklaşma fırsatı bulacaksınız! Bir anda gözünüz korkmasın! Twistleri dilediğiniz zaman uçlarından keserek açabilirsiniz. 

Üstelik yapımında balmumu, kreatin vs. hiçbir madde kullanılmaz.

afrika örgü

Cornrows Örgü Ne Kadar Süre Kullanılır?

Öncelikle Cornrows yapım işlemi en kısa süren örgülerden biri olması sebebiyle yoğunlukla tercih edilen modellerden biridir. Göründüğünün aksine rahat kullanım ve temizleme imkanına sahiptir. 

Bazı insanlar Afrika örgülerinin zor yıkandığını, bakımının zor yapıldığını düşündüğü için tarzını buna yöneltmekten vazgeçmekte. Ancak Cornrows modelinin bakımı için ek olarak hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Ayrıca sadece mentollü şampuanla kendi rutininize göre saçlarınızı yıkadığınızda temiz ve parlak görünümünü korumaya devam eder.

En verimli dönemi ise ilk 3 haftadır. Kullanım durumunuza göre 4 haftaya kadar saçlarınızda kalmaya devam edebilir. 

afrika örgü

Afro Dalgası Ne Kadar Süre Kullanılır?

Afro dalgası da yapımında herhangi bir sentetik madde kullanılmayan modellerden biridir. Dolayısıyla saça hiçbir zararı olmaz. İhtiyacınız olan tek şey eşsiz bir tarz hayali, sadece 8 cm uzunluğunda saçlar ve birkaç saat! Sonrasında uzun süre sizinle kalacak muhteşem dalgalı saçlarınıza ulaşacaksınız!

Tam de uçları bağlı bir örgü modelinde olmadığı için kullanım süresi, örgüyü yapan kişinin profesyonelliğine ve modelin kullanım şekline göre değişebilir. Ancak kuaförünüzün bakım ve kullanım önerilerine uyarsanız yaklaşık 2-3 ay boyunca afro dalgaları saçlarınızda ışıldamaya devam eder! 

Bonus: Saçlarınıza Afrika örgüsü yaptırmak boya, fön ya da çeşitli kimyasallardan uzak durmanız anlamına gelir. Bu sayede saçlarınız nefes alır, dinlenir. Eğer birkaç kez üst üste örgü yaptırırsanız, saçlarınızın gözle görülür şekilde sağlığına kavuştuğunu görebilirsiniz.

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?