trende

Rasta

21.10.2021
1.484
Rasta

Rasta Nedir?

Rasta çok eski yıllardan beri uygulanan, marjinal ve farklı tarzları seven kişiler için birebir olan bir saç modelidir. Bu sebeple yapımı ve kullanımı zorlu olmasına rağmen birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle hippi gibi özgür tarzları seven kişiler tarafından adeta aşık olunan bir modeldir. Bahsettiğimiz gibi eski yıllardan beri yapılmasına rağmen ülkemizde son zamanlarda popülerliği kat kat artmıştır.

Sokakta sürekli karşılaştığımız Afrika örgüsü modelleri artık hepimizin görmeye alıştığı ve kabul gördüğü bir model. Ancak hala marjinal, hala güzel!

Peki rasta nasıl yapılır, ne kadar süre kullanılır ve fiyat aralığı nasıldır? Hepsi bu yazımızda!

Rasta Nasıl Yapılır?

Geldik herkesin merak ettiği sorulardan birine! Öncelikli şart saçlarınız güzelce yıkanır, kurulanır ve taranır. Saçlar tarak yardımıyla petek şekli yapılarak ortadan bölünür. Bölünen kısımlar tutam tutam olacak şekilde tülertilir. Sonrasın da tığlama aşamasına geçilir. Tığ aracılığıyla saçlar birbirine dolandırılır. Böylece sıkı bir görüntü ortaya çıkar. Kişinin tercihine bağlı olarak tığ yerine bal mumu da kullanılabilir. Bal mumu saçların birbirine daha sıkı bir şekilde bağlanmasını sağlayacaktır.

Rasta Ne Kadar Süre Kullanılır?

Güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde profesyoneller tarafından yapılan rasta saçların yaklaşık 6-10 ay gibi uzun bir dayanıklılık süresi olur. 6-7 ay sonrasında saç dipleriniz uzadığında saçlarınızın yeni çıkan kısmına da rasta yaptırabiliyorsunuz. Yani önceden yaptırdığınız rastalı saçlarınıza tekrar işlem yaptırmanız gerekmiyor. İşin özü, saçlarınızı dilerseniz bir ömür boyu kullanabilme şansınız bulunuyor.

Rasta Fiyatları Ne Kadar?

Saçlarınızın uzunluğu, saç yapınız ve daha birçok durum rasta yapım fiyatlarını etkilemektedir. Ancak ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse güzel görünümlü ve dayanıklı bir rasta yapımı ortalama … TL tutmaktadır.

 

Önerilen Yazılar

Cornrows Afrika Örgüsü Nedir? https://www.kronoskuafor.com/cornrows/

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afro-dalgasi-bakimi-nasil-yapilir/

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afrika-orgusu-nedir-nasil-yapilir/

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

rasta rasta

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?