trende

Afrika Örgüsü

23.04.2021
2.675
Afrika Örgüsü

Afrika Örgüsü Nedir?

Genellikle şekillendirme konusunda zorluk çıkaran saçlar için tercih edilen Afrika örgüsü, farklı modelleriyle birçok saç yapısına uygulanabilir. Saçlara istenen modeli ve hoş görünümünü katabilmek için ek saçlar kullanılır. Karmaşık görünen yapısına rağmen kullanımı basit olan modellerin her birinin örülme şekilleri tercihe bağlı olarak farklılık gösterir.

Afrika örgüsü saça zarar verir mi?

Hayır. Genelde saçlara yapılan bakım işlemleri saçı yıpratır ve saçın doğallığını bozar. Ancak Afrika örgüsü Ek saçlarla örülmesi gerektiği için asıl saçı korur. Ek saçlar her bir model için özel olarak üretilir ve saça zarar vermez. Tam tersine, Afrika örgüsü saçı besler. Örgü yapısından ötürü, saçı diğer işlemlerden korur. Çabuk yağlanan saçlar için birebirdir ve yağlı saçı belli etmez. Yıkaması kolaydır ve uzun süre hiçbir şey yapılmadan bakımlı görünür.

Sıkı örgülerin saçların fazla dökülmesine neden olur mu?

Yapısından ötürü örgüyle alakalı doğru bilinen yanlışlardan biridir. Afrika örgüsünün saç dökülmesine herhangi bir müdahalesi olmaz. Kişiden kişiye değişse de günlük olarak dökülen saç miktarını arttırmaz. Ayrıca model itibariyle dökülen saçları içerisinde tutarak hem kötü görünümü hem de saçların etrafa dağılmasını önler.

Yapılış ve kullanılma süresi

Modelden modele değişse de kısa sürede de çok güzel modellerin yapılması mümkündür. Bunun yanında daha zahmetli hazırlanan modelleri vardır. Saçların en kısa bölümü en az 8 cm olmalıdır. Eldeki zamana bağlı olarak istenen model tercih edilebilir. 10 dakikada yapılabilen daha basit modellerin yanında birkaç saat zaman alan modeller de mevcuttur. Saçların örülme sürecine bağlı olarak kullanım süresi de artar. Haftada en fazla 2 kez kremsiz şampuanla saçlar hafifçe ovularak yıkanabilir. Uzama hızı da göz önüne alınacak olursa, ortalama 3 ay kullanım süresiyle uzun süre bozulma derdi olmadan kullanılabilir.

Kullanım rahatlığı

Afrika örgüsü yapılmış saça istenilen eklemeler de yapılabilir. Ek saçların tonu asıl saça yakın seçilse de sentetik saçların kullanımıyla istenen renklerle saçlara renk kazandırılabilir. İsteyen herkes kendine uygun modeli seçerek Afrika örgüsünü yaptırabilir. Örgü açtırma işlemi de salonumuzda yapılmaktadır.

afrika örgüsü afrika örgüsü afrika örgüsü

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?