trende

Cornrows Örgüsü

23.04.2021
1.213
Cornrows Örgüsü

Balıksırtı örgüsüne alternatif; Cornrows Örgüsü

Balıksırtı örgü modelini tercih edenler için basit ve şık görünümüyle Cornrows örgüsü, kullanım süresi ve örülebilme kolaylığı ile balıksırtı örgülerine farklılık katmak için güzel bir seçim olacaktır. Cornrows örgüsü; ince, kalın veya standart olarak üç boyut seçeneğine sahiptir. İstenen boyutlara göre örgü tasarımı yapılabilir.

Gerekli Saç Yapısı Nedir?

Cornrows örgülerinin uygulanışı basittir. Bu yönüyle gerekli uzunlukta saça sahip olanlar bu modeli uygulayabilirler. Yalnızca 8 santimetrelik uzunlukla Cornrows örgüleri yapılabilir ancak 15 cm ve daha uzun olan saçlara yapılan örgüler, saça daha güzel bir görünüm katar. Saçın asıl rengi yanında farklı renk tonlarına sahip ek saçlar eklenebilir. Cornrows’a ek olarak at kuyruğu, topuz gibi modeller de eklenebilir.

Bakımı En Basit Modellerden Biridir

Cornrows örgüsü hem örülme şekliyle hem de yıkama kolaylığıyla bakımı en zahmetsiz modeller arasındadır. Çözmek istendiği taktirde asıl saçın bittiği yerden kesilerek örgüler açılabilir. İstendiği zaman istendiği şekilde yıkanabilir. Çözüldüğü taktirde tekrar örmesi kolay olduğu için çoğunlukla tercih edilir. Kullanım süresi 1 aya kadar uzatılabilir.

Saçları Korumak İçin Cornrows örgüsü Modeli

Cornrows örgüleri sıkı örüldüğü taktirde saçı en iyi koruyan modellerden biri olacaktır. Yıkama dışında, sentetik ve ısı şekillendiricilerden saçı uzak tutar. Hazırlanma aşamasında sürülen jöle ile birlikte başka bir maddeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir.

Uygulanması

Yapılırken, ilk başta örgüler açılmalı ve saçlar güzelce taranmalıdır. Saçın tamamı tarandıktan sonra, örgülerin yapılacağı kısımlar ayrı bir tarakla ayırarak bir miktar jöle sürülür. Ardından örgü için ayrılan kısımlar istenen boyutta ve sıkı bir şekilde örülmelidir. Sık örülmesi saça zarar vermediği gibi saçın beslenmesine katkı sağlar. Yıkamada örgülerin açılmasına gerek yoktur.

Cornrows örgüsü Cornrows örgüsü Cornrows örgüsü

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?