trende

Afrika Örgüsü Modelleri Nasıl Yapılır?

28.07.2021
2.334
Afrika Örgüsü Modelleri Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Modelleri Nasıl Yapılır?

Son zamanların en büyük modası Afrika örgüleri, bağlantılı olarak en çok sorulan soru da Afrika örgülerinin nasıl yapıldığı! Öncelikle şu yanlışı hep beraber düzeltelim. Afrika örgüsü tekil bir model değildir. Bağlantılı olan onlarca modeli ve yapım stili vardır. Size bu yazımızda Cornrows, Afro dalgası ve klasik Afrika örgüsünün nasıl yapıldığını anlatacağız! Afrika Örgüsü Modelleri Nasıl Yapılır?

Cornrows Nasıl Yapılır?

Cornrows, çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insanın yaptırmayı tercih ettiği, oldukça revaçta olan bir modeldir. Örgünün yapımına başlarken saçlar temizlenir. Yıkama ve kurutmanın ardından iyice taranır. Ardından örgünün yapılacağı kısımlar ek saç kısımları belirlenir. Bu kısımlar tarak ile ayrılır.

Örgü için ayrılan kısımlara küçük miktarlarda jöle sürülür. Bunun sebebi ise daha rahat bir kullanım sunmaktır. Ardından cornrows örgüleri için belirlenen kısımlar sıkı ve ince bir şekilde örülmeye başlanır. Bu şekilde bir örgü yaptırmak için kesinlikle tecrübeli ve profesyonel isimlerle çalışmalısınız. Örgüler bittikten sonra geriye kalan saçlar da toplanır. Ve sonundaa o hayalini kurduğunuz cornrows hazır!

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgasının yapımına başlanırken öncelikle doğal saçlarınız kullanım şeklinize göre örülür. Sonra sıra ek saçlara gelir ve bu takma işlemi gerçekleşir. Afro dalgasının en önemli avantajlarından birini bu aşamada görürsünüz. Zira bu işlem uygulanırken hiçbir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu sayede saçlarınız doğal ve el değmemiş halini korur, yıpranma ihtimali ortadan kalkar. Yapım aşaması sona erdikten sonra da saçlarınızı koruduğunuz sürece maşa ya da düzleştirici gibi işlemler uygulamanıza da gerek kalmayacaktır.

Tüm bu avantajları elde etmek için de afro dalgasını işinde profesyonel isimlerle yapmalı, saçlarınızı onlara emanet etmelisiniz. Aksi taktirde saçlarınız zarar görebilir.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü, klasik anlamda en çok tercih edilen örgü stilidir. Bunun en önemli sebeplerinden biri kullanım ömrünün 3 ay gibi uzun bir süre olmasıdır. Hatta dilerseniz örgüleri açtırarak tekrar yaptırabilir ve bu süreyi uzatabilirsiniz. Ancak saçlarınızı dinlendirmeden bu işlemi sürekli olarak uygulamak saçlarınızın zarar görmesine yol açabilir. Bu sebeple kullanım süresi sona erdiğinde biraz dinlenmek faydalı olacaktır.

Yapımında ise öncelikle saçlar yıkanır ve ince taraklar aracılığıyla iyice taranır. Bir yandan da saçlarınız bölümlere ayrılır. Ardından bu saçlara sentetik saçlar eklenerek örgü işlemine başlanır. Genellikle yapımı uzun süren bir işlem olduğu için örgünün tamamlanması 2 güne bölünebilir. Ancak uygulamaya ense bölgesindeki saçlardan başlandığı için işlemin sonraki güne kalması kötü bir görünüm sunmaz.

Önerilen Yazılar

Cornrows Afrika Örgüsü Nedir? https://www.kronoskuafor.com/cornrows/

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afro-dalgasi-bakimi-nasil-yapilir/

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır? https://www.kronoskuafor.com/afrika-orgusu-nedir-nasil-yapilir/

Eğer diğer saç modellerimiz hakkında bilgi edinmek isterseniz linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.kronoskuafor.com/kategori/hizmetlerimiz/

Instagram: https://www.instagram.com/kronoskuaforkadikoy/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC5olKvj3WAX00Zfz_GCSeNw

Pinterest: https://tr.pinterest.com/kronoskuaforkadikoy/_created/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@kronoskuaforkadikoy?lang=tr-TR

Afrika Örgüsü Modelleri Nasıl Yapılır

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kronoskuaför
Kronoskuaför
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?